Druhý stupeň ZŠ

Propojujeme akademické vědomosti s reálným životem, učíme v souvislostech, budujeme kompetence využitelné v životě. Naším cílem je, aby učení dávalo žákům smysl, měli chuť hledat řešení, viděli souvislosti, dovedli prezentovat a argumentovat své názory, současně naslouchali druhým a respektovali jejich odlišnosti.

Nabízíme aktivní a aktivizované učení žáků od 6.ročníku na základě identifikovaných potřeb samotných žáků, jejich zájmů, vycházejí z potřeb prostředí, které je obklopuje – třída, škola, jejich vlastní zahrada, jejich vlastní zvířata na hospodářství.

Jak se zapojit?

Nejdříve se potřebujeme vidět, ukázat Vám, jak to ve škole funguje a jak vlastně se děti učí. Během první návštěvy Vám představíme koncepci školy třídy, provoz a zodpovíme vaše dotazy. Zjistíme také základní informace o Vašem zájmu a motivaci zapsat dítě do školy Sofie. Poté Vás i Vaše dítě pozveme do vyučování pátého ročníku, abyste si mohli udělat vlastní obrázek stylu práce v naší škole.

3. května 2023 od 16:00 chystáme Den otevřených dveří pro rodiče i žáků budoucího 6. a 7. ročníku. Klikněte níže a zaregistrujte se.

Máte dotazy?

Zavolejte nebo napište. Pokud jste se k nám nedostali v rámci dne otevřených dveří, domluvte si návštěvu v jiném termínu. Stačí napsat Janě Mátlové, vedoucí sekretariátu ZŠ Sofie na info@zs-sofie.cz. Případně jí můžete zavolat na +420 773 220 281. Ráda vám pomůže.