13.03.2017

S příchodem jara se děti z 1. – 3. ročníku Základní školy Sofie vypravily do Prahy na třetí část cyklu Čtyři živly – Voda. Setkali jsme se s hudbou Vltavy a měli jsme možnost vyzkoušet si skladatelskou práci skoro jako Smetana. Seznámili jsme se s unikátním a originálním hudebním nástrojem – vodními varhany a společně jsme si na ně zahráli.

Projekt Symfonického orchestru Hl. m. Prahy FOK probíhá v Rudolfinu. Každé setkání je zahájeno v Sukově síni, kde jsou děti i jejich učitelé hravou formou vtaženi do tématu celého dopoledne. Na společný program vždy navazují interaktivní dílny plné tematicky propojených pěveckých, pohybových, instrumentálních i výtvarných aktivit.

Vždy se těšíme na již tradiční závěrečnou – a tentokrát rozhodně živelnou – hudební pětiminutovku.