01.12.2023

V polovině listopadu jsme se vydaly zlepšit své jazykové schopnosti do italské Florencie. Velkou motivací pro nás byla také možnost vidět na vlastní oči slavné renesanční památky a dozvědět se něco z historie města.

Náš kurz angličtiny probíhal v učebně Teacher Academy přímo v centru Florencie v těsné blízkosti katedrály Santa Croce. Spolu s námi se kurzu zúčastnilo deset učitelů z Polska, Portugalska, Španělska a Francie. První den jsme si navzájem představili své školy a metody výuky. Z představených škol nám byly nejbližší a nejvíc nás zaujaly dvě varšavské školy. U ostatních účastníků kurzu největší odezvu vzbudila prezentace o naší škole a principech Montessori pedagogiky.
S kolegy z Polska jsme si vyměnili kontakty, abychom mohli v budoucnu zahájit spolupráci a v průběhu týdne jsme ještě mnohokrát o našich školách hovořili.

Druhý den kurzu nám lektorka Rebeca Franqueza představila nespočet přídavných jmen užitečných při konverzaci o italských specialitách a módě. Kde jinde toto téma otevřít než ve Florenci. Užili jsme si také trénování rychlosti na anglických jazykolamech, které nás poté provázely každý den.

Ve středu jsme se seznámili se základními pravidly pro používání předložek a vyrazili procvičit naše konverzační schopnosti u společné kávy v univerzitní kavárně v prostorách bývalého kláštera.

Ve čtvrtek jsme si společně zopakovali a důkladně procvičili základy časů present a past simple. Dozvěděli jsme se něco o našich zálibách, každodenních činnostech nebo oblíbených místech v našich městech. Odpoledne patřilo výpravě za dobrodružstvím do slavné florentské tržnice Mercato Centrale.

V pátek jsme měli možnost ověřit si všechny získané znalosti a naposledy si užít anglickou konverzaci s ostatními. Tentokrát na téma zvláštního oblečení typického pro jednotlivé země nebo receptů na oblíbená jídla. V přátelské atmosféře jsme se poté vydali objevovat kouzlo toskánských vinic v okolí Florencie. Své dojmy z ochutnávek Chianti a olivového oleje jsme opět mohli mezi sebou sdílet anglicky. Šlo to …. hladce 😊.

Naše volné odpolední chvíle a večery jsme věnovaly návštěvám památek a hledání nejlepší pizzy, těstovin nebo zmrzliny. V sobotu jsme se se slunnou Florencií rozloučily a plné hřejivých vzpomínek se rozletěly vstříc české zimě. Návrat domů i pondělní přivítání dětí a ostatních kolegů bylo víc než milé. A naše Praha je také krásná …

Bára a Zuzka

Financováno Evropskou unií. Názory vyjádřené jsou názory autora a neodráží nutně oficiální stanovisko Evropské unie či Evroské výkonné agentury pro vzdělávání a kulturu (EACEA). Evropská unie ani EACEA za vyjádřené názory nenese odpovědnost.