07.12.2022

S každým z prvňáčků jsme si během týdne udělali jasno, kde přesně stojí ve znalosti písmen i čísel, skládání a rozkládání slov, jak drží tužku, jestli a jak už počítá. Na základě toho jim nabízíme činnosti, které je rozvíjejí právě na jejich úrovni. V grafomotorice jsme kroužili šneky, klubíčka i ovoce na míse, ruku budeme teď systematicky uvolňovat, aby byla brzy připravená na psaní.

Druháci se vrátili k psaní psacím písmem, četli slova či věty, seznámili se s řadou abecedy, počítají do 20. Využili jsme jejich velkou chuť sčítat a odčítat v oboru do 100 a představili jim, jak na to.

Třeťáci svědomitě přepisovali texty obsahující měkké a tvrdé slabiky, znalost abecedy využívají k vyhledávání ve slovníku, počítají do 100 a oprašují po prázdninách řady násobků.

Všechny činnosti děti zapisovaly do plánovacích deníků, dnes tam přibyla i týdenní reflexe.