29.11.2022

V úterý 29. listopadu jsme se s dětmi poprvé vydali do Kuří podívat se na místo, kde bude od září 2023 druhý stupeň základní školy Sofie. Ze zastávky Štefánikova jsme jeli pouhých 9 minut auto­ busem 385.

Vystoupili jsme v pohádkovém světě, kde nás uvítala husa. Děti si ji okamžitě pojmenovaly, je to Jonáš. Stezku podél potoka lemují keramické postavičky, spadlé kmeny stromů, po kterých se dá skvěle chodit, můstek přes potok, potok samotný. Fantazii nabízí nemálo podnětů a inspirace. Došli jsme až k lesnímu pozemku školy a přes lávku, kolem splavu, jsme se dostali k zahradě školy, kde bude farma, ovocný sad i zeleninová zahrada.

Až poté jsme hlavní branou vstoupili na dvůr a prošli stávající prostory, kde se již pracovalo na vyklízení 4 budov a zejména té první, která se již v prosinci 2022 začíná rekonstruovat na první kmenové třídy.