01.12.2021

Včera jsme ve škole, ve třídách Orion, Perseus Kentaur, odstartovali hru na anděly. Každé z dětí si vylosovalo jméno spolužáka, kterému bude po celý advent dělat anděla. Znamená to snažit se ho potěšit podanou rukou, nabídnutou pomocí či nenápadným dárečkem. A současně zůstat nepoznán.

Celá hra vyvrcholí poslední školní den před Vánoci, kdy děti přinesou pro svého „chráněnce“ dárek pod stromeček a dojde tak k odhalení, kdo komu dělal anděla.

Celá hra je totiž tajná, věříme, že děti tohle tajemství udrží a budeme si všichni užívat radost z toho, jak děláme radost ostatním.

Tuto hru hrajeme pokaždé cíleně v čase adventu, kdy naladění na potřeby ostatních bývá větší než v jiných částech roku. Připomíná nám to všem, že být andělem bývá leckdy jednodušší, než se zdá a ty křídla, ty rostou sami, pouze je nevidíme.