08.01.2021

Po ukončení vánočních prázdnin se ze začátkem nového roku 2021 do prostor základní školy Sofie vrátily děti 1. – 3. ročníku. Máme radost, že alespoň část našich dětí může být ve škole přítomno, a o to více myslíme na kamarády ze 4. a 5. ročníku, kterým pokračuje výuka pouze on-line.

Začátek týdne se ještě nesl v duchu zážitků z prázdnin a doznívala vzpomínková nálada na dárky a rodinu. Brzy jsme se však ponořili do práce. Povídali jsem si o Třech králích. Vyslechli jsme si další Velký příběh, tentokrát o vývoji člověka. Pračlověk nás provázel celým týdnem a byl s námi i na pátečním učení venku, kdy jsme si vyzkoušeli vykřesat oheň a u toho jsme zjistili, že to chce opravdu velkou dávku trpělivosti. Postavili jsme mamuty ze sněhu a pomocí sněhových koulí a oštěpů jsme je nakonec ulovili. Vymysleli jsme pravěké pokřiky. Schovávali jsme se před tygrem šavlozubým, koho viděl, toho snědl. Díky sněhové nadílce a bledému sluníčku na obloze jsme si to moc užili.