15.12.2020

Každý z nás si pod pojmem anděl představí něco nebo někoho jiného. Říká se, že každý má svého anděla strážného. Ať už je vaše představa či andělská naděje jakákoliv, jistě s námi budete souhlasit, že anděl je vždy osoba s kladnými vlastnostmi a dobrou duší.

V základní škole Sofie si v době adventní na anděly hrajeme. Je to oblíbená hra napříč všemi ročníky a věnujeme se jí již tradičně několikátý rok v řadě. Spočívá v tom, že každé z dětí si vylosuje jméno spolužáka, kterému bude po celý advent dělat anděla. Co to znamená? Snažit se ho potěšit drobnou službou (půjčit pastelku, sednout si k němu, když je sám u oběda, jít s ním ve dvojici atd.) či dárečkem (obrázek, dopis, malá sladkost). Celá hra vyvrcholí poslední školní den, kdy děti přinesou pro svého „chráněnce“ dárek pod stromeček a dojde k odhalení, kdo dělal, komu anděla. Celá hra je totiž tajná. Děti se každý rok svědomitě snaží tajemství udržet, i když je to pro ně někdy těžké. Všichni si užíváme radost z toho, že děláme skrytě radost ostatním.

A co vy? Máte svého anděla?