30.11.2020

I v této nelehké době se snažíme s dětmi zklidnit a naladit postupně na vánoční atmosféru. S adventem je v základní škole Sofie spojeno mnoho krásných aktivit, například Vánoční jarmark či vití adventních věnců. Vrcholem pro nás i rodiny dětí bývá Vánoční koncert, který děti spolu s pedagogy, a ve spolupráci s některými rodiči každoročně připraví. Letos je vše jinak a tyto krásné akce musíme v klasické podobě odložit na příští rok. I když intenzivně přemýšlíme, jak alespoň některou akce realizavovat při splnění parametrů doby covidové.

Přesto se nenecháme odradit a ve třídách si vytváříme pěknou vánoční výzdobu. Máme vlastní adventní kalendáře, na kterých se každé dítě podílí svou fantazií a ozdůbkou. Přiložený obrázek je ze třídy Perseus.

Těšíme se na hru na anděly. Ale o tom zase příště.