19.12.2017

Po prožití všech akcí spojených s přípravami na Vánoce (vití věnců, jarmark, koncert), jsme se s dětmi z naší základní školy Sofie před začátkem vánočních prázdnin vypravili na výlet do Prahy. Cílem bylo pražské divadlo Minor a tematicky zaměřená hra Vánoce aneb příběh o narození:

Příběh o narození Ježíška se nemění, protože jak to tehdy bylo, stojí už jednou provždy psáno. Mění se ale doba a tím pádem i lidé, kteří si tenhle příběh vyprávějí. Cukroví, kapr a bramborový salát, koledy, svíčky, ozdoby, pohádky – jenže kdo byl vlastně Ježíšek a proč se narodil? Inscenace vytváří prostřednictvím scénických obrazů snovou, tajuplnou atmosféru Vánoc; dávná biblická historie se tu odvíjí z obyčejného příběhu Josefa a Marie, světy nadpřirozené a všední se prolnou, aby na okamžik zachytily naději, utrpení, zlobu i radost…