06.11.2017

Čtvrtý příběh, který si děti z naší základní školy Sofie poslechly v rámci výuky Kosmické výchovy, vypráví vědeckou představu O vzniku a vývoji člověka. Děti se s vervou pustily do objevování oboru archeologie a od nálezů zbytků čelistí se postupně dostaly k „homo sapiens sapiens“. Hodně nás zaujaly moderní technologie umožňujícím věrnou rekonstrukci obličeje nálezu lebky kosterního tvaru. Zabývali jsme se životním stylem pravěkých lidí i jejich způsobem dorozumívání. Zajímaly nás také nástroje vyrobené z pazourku – ve škole máme exempláře vyrobené současným experimentálním archeologem. Nemohly jsme vynechat ani klasiku v podobě Lovců mamutů odk Eduarda Štorcha a převyprávěného příběhu pro mladší děti Pohádka o lovcích mamutů od Lucie Seifertové. Ve výtvarné výchově děti měly za úkol nakreslit lebku. Každý úkol pojal po svém, takže nyní máme sbírku výtvorů od abstraktních po věrné napodobeniny pravěké lebky. Toto téma výborně doplňuje také edukační program Geoparku Říčany, který jsme v minulých školních letech několikrát v rámci výuky navštívili a letos se chystáme opět.

V nejbližších týdnech nás čekají poslední dva příběhy O vzniku písma a číslic. Všichni se těšíme na další společné objevování. Jestli jsme Vás zaujali, nebojte se přijít k nám podívat, dveře jsou otevřené každý den.