16.09.2017

Plný kostel příznivců přivítal v sobotu 16. září soubor Třeboňských pištců a děti z mateřské a základní školy Sofie. Koncert se uskutečnil v předvečer říčanského posvícení a byl zároveň jednou z oslav 10. roku fungování naší školy. Na programu byla Truvérská mše od Petra Ebena, kterou se „svými“ dětmi ze ZŠ a kvintetem flétnistek nacvičila naše paní učitelka a sbormistryně Iveta Limburková. Hlásky dětí se kostelem krásně rozléhaly a byly vskutku důstojnou předehrou Třeboňským pištcům. Pištci nám ze svého repertoáru zahráli písně Adama Michny, irské i keltské písně, ale také aranžmá z Disneyho filmu Sněhurka či swingové melodie 60. let. Na závěr si společně s pištci zazpívaly i děti z naší mateřské a základní školy, na flétny se přidaly děti z kroužku flétny paní učitelky Lenky Sedlákové, dlouholeté členky Třeboňských pištců. Výkon všech umělců byl oceněn velkým potleskem.

Na tomto místě se patří poděkovat říčanské farnosti za podporu, bez které bychom koncert nemohli uspořádat a také souboru Třeboňských pištců, že přijal naše pozvání a přijel za námi do Říčan.