24.04.2017

Žáci ZŠ Sofie, kteří chodí na „dramaťák“, se uplynulý víkend pod hlavičkou souboru Ejchuchú zúčastnily s inscenací Zvědavá káčátka aneb Putování Prahou krajského kola Dětské scény 2017. Krajské kolo se konalo v Novém Strašecí od pátku 21. do neděle 23.dubna. Představení se líbilo natolik, že soubor v konkurenci 8 dalších souborů, převážně starších žáků ze ZUŠ, získal doporučení k přímému postupu na celostátní přehlídku do Svitav v červnu 2017. Navíc soubor Ejchuchú získal putovní cenu Modrého delfína, která se ve Středočeském kraji uděluje od roku 2000. Modrý delfín se na východ od Prahy objevil naposledy v roce 2011, kdy jej vyhrály děti z Benešova.

Děti měly šanci se během víkendu zúčastnit divadelních workshopů, zaměřených např. na práci s tělem či tvůrčí psaní. Samozřejmě měly šanci vidět představení dalších souborů z Prahy západ a Prahy východ. Více o představeních, souborech najdete na stránkách krajského kola zde.

Zveme všechny rodiče na úterý 2.5 do školy, od 15.30 pořádáme promítání záznamu představení a v prostorách školy bude k vidění výstava fotografií z divadelní soutěže, pořízených maminkou Julie.

Děkujeme všem rodičům, kteří se přijeli na divadlo podívat, zejména však mamince Marušky, která věnovala svůj čas, kilometry a benzín, aby logisticky zajistila dopravu kulis, kostýmů a batohů, a podpořila učitele Vítka Březku a Ivetu Limburkovou, kteří měli děti celý víkend v péči.