12.04.2017

Díky laskavosti města Říčany jsme ve středy 12.dubna na hráz Mlýnského rybníka vysadili potomka Vondrovy vrby, památného stromu z Kunčic od Letohradu, kde stojí již více než 200 let. V současné době je ji již tolik nedaří, díky prasklému kmeni, ale ještě před pár lety měla 17 metrů na výšku a téměř 6 metrů v obvodu.

Dříve bylo zvykem, obyčejně̌ k významným výročím či událostem, sázet stromy, obvykle lípy. Ve škole Sofie tento rok vyřadíme první páťáky ze školy a pošleme je do světa. Sledovat je budeme podobně jako tuto pětiletou Vondrovu vrbu, jak se jim bude dařit. A kde budeme moci pomoct, tam rádi pomůžeme. Jak tomuto stromu, tak našim žákům na gymnáziích a na druhém stupni základních škol.