28.02.2017

Jemine, domine, masopust pomine

Rok se s rokem sešel, a jako se již stalo v naší mateřské a základní škole Sofie tradicí, uspořádali jsme na konci února masopustní průvod, kterého se mohli zúčastnit jak všechny děti, tak jejich rodiče a příbuzní. Zcela v duchu hesla: čím veselejší, barevnější a hlasitější, tím lépe, jsme si připravovali masky a různé řehtačky, lomozidla, hrkačky, vozembouchy, houkačky. A vyrazilo se. Čekal nás průvod městem s návštěvou na Městském úřadě, poště, faře, v Základní umělecké škole a centru Na Fialce. Všude nás čekalo příjemné přivítaní a za to patří díky. Kudy jsme šli, tudy jsme zpívali a tančili za podpory muzikantů, kteří nás doprovázeli muzikou i zpěvem. Příjemná atmosféra se přenášela na kolemjdoucí a každý kdo se neubránil, byl pomazán kominíkem pro štěstí. Prožili jsme spoustu zábavných situací a bylo hezké pozorovat, jak masky pomáhají i dospělým vrátit se k dětské bezprostřednosti.

A nyní nezbývá než čekat, až se zase za rok zeptáme: My jsme se k vám přišli ptáti, smíme-li tu tancovati..