05.02.2016

Rádi oznamujeme, že od druhého pololetí 2015/2016 je do vyučování ve škole zapojen anglicky mluvící asistent, který se podílí na výuce anglického jazyka spolu s kmenovými učiteli jazyků Janou a Cécile. Současně však působí ve třídách jako asistent učitele v ostatních blocích a vytváří bilingvní prostředí.

Role našich asistentů však nebude omezena pouze na hodiny anglického jazyka, budou se podílet na všech ostatních aktivitách školy, budou vydávat obědy a společně s dětmi obědvat. Budou s nimi chodit cvičit i plavat, ve středu půjdou s třídami do lesa.

Chceme tam k maximalizovat příležitosti ke komunikaci a cíleně stavět děti do pozice, kdy budou muset anglicky mluvit například během matematiky při rozměňování řádů či v jídelně, aby dostaly pouze tolik knedlíků, kolik sní nebo si mohly říct u oběda o přidání.

Prvním z asistentů bude Paula ze španělského Alicante, která s námi stráví masopust, karneval a několik dalších dní.