30.10.2015

Část školy díky finanční podpoře EU a státního rozpočtu vyrazila do Londýna na jazykově poznávací pobyt. Celou akci jsme pojmuli v duchu naší školy – získávat vlastní zkušenosti všemi smysly a prožívat život kolem sebe – pronajali jsme si dům, s dětmi jsme chodili nakupovat do místních obchodů, sami jsme si vařili, kupovali si jízdenky a vstupenky. Všechny nákupy a vstupy do muzeí si děti vyřizovaly samy, bez pomoci doprovodu.

Děti si psaly své deníky, ze kterých si dovolujeme citovat, protože hovoří za vše:
„Ve čtvrtek jsem musel vstávat ve 4:30. Pak jsem udělal ranní povinnosti a Patrik si pro nás přijel a odjeli jsme na letiš- tě.“ (Filip, 2.roč.)
„Letěli jsme letadlem. Nezadusili jsme se, v klidu jsme přistáli. Asi 10 min. jsme byli na letišti. Potom jsme 30 min. jeli vlakem.“ (Honzík, 3.roč.)
„Bylo to v Royal Albert Hall. Hráli hudbu z Bondovek. Dvakrát jsem tam usnula a málem jsem se ztratila cestou z WC. Měli jsme 70., 71. a 72. lóži. Dnešek se mi moc líbil.» (Anita, 4.roč.)
„Na Londýnském Oku: Byli jsme na London Eye. Dělalo se mi špatně, protože to bylo hrozně vysoko.“ (Julča, 4.roč.) „
V muzeu Natural History jsme viděli kostry dinosaurů. Taky jsme byli v technickém muzeu, kde jsme si prohlédli letadla a auta. Pak jsme jeli metrem domů. Měli jsme svůj domek. Vítek nám udělal večeři.“ (Adam, 4.roč.)
„Poslední den jsme jeli Doubledeckerem, lodí a fotili si Big Ben.“ (Filip, 2.roč.)

Londyn_ZS-Sofie_Ricany