11.12.2014

Na konci listopadu žáci ZŠ a děti z MŠ uspořádali pro seniory z Domu seniorů na Komenském náměstí koncert flétnistů, zazpívali několik písniček a zahráli úryvek z divadelní hry Kmotr Matěj. Po tomto prvním, spíše neveřejném, vystoupení děti získaly dostatek odvahy a spolu s paní učitelkami daly dohromady koncept vánočního pásma, které se v kostele Sv. Petra a Pavla odehrálo ve čtvrtek 11. prosince.

Na programu odpoledne byly jak klasické vánoční koledy jako Hej Vánoce dlouhý noce nebo Narodil se Ježíšek, tak písničky s doprovodem našich flétnistů. Ti nejstarší již na flétnu hrají čtvrtým rokem a jejich práce jim už umožňuje hrát vícehlasé skladby a doprovázet sbor při zpěvu.

Celý koncert doprovázela na klavír Lenka Sedláková, učitelka MŠ Sofie, členka souboru Třeboňští pištci a vedoucí flétnistů ze ZŠ Sofie. Koncert dirigovala Iveta Limburková, sbormistr a učitel v ZŠ Sofie. Společně také zazpívaly a capella několik písní, včetně Byla cesta ušlapaná.

Z celého projektu jsme ve škole byli nadšeni, zaplněné lavice kostela v Říčanech nás ujistily v tom, že ve veřejných vystoupeních budeme pokračovat.