31.10.2012

Ve čtvrtek 6.12. v 19.30 bude mít v Říčanech přednášku jeden z předních evropských Montessori pedagogů, pan Claus-Dieter Kaul. Slovy i praktickými příklady představí principy Montessori pedagogiky jak v mateřské, tak základní škole. Přednáška bude simultánně tlumočena z německého jazyka. Jedná se o jedinečnou příležitost potkat se s guru evropské Montessori scény a poslechnout si jeho pohled na Montessori pedagogiku.

 

Přednáška se uskuteční v konferenčních prostorách /kapli/ Olivovny, Olivovy dětské léčebny, Olivova 224, 251 01 Říčany. Na akci se můžete registrovat zde: https://www.zs-sofie.cz/events/prednaska-clause-dietera-kaula-v-ricanech.

 

Claus-Dieter Kaul je zkušený Montessori učitel, který absolvoval Montessori vzdělání pro věk 3-6 let v Německu a ve Washington DC (USA) AMI výcvik pro věkovou skupinu 6-12 let. Patnáct let pracoval v různých Montessori školách jako pedagog a posléze jako ředitel. Dva roky působil v Montessori rehabilitačním centru v Mnichově.

 

V srpnu 1990 založil Montessori tréninkový institut „Institut für Ganzheitliches Lernen“ v rámci kterého školí učitele mateřských a základních škol, díky čemuž je velmi dobře známý v mnoha evropských zemích.  Je mentorem několika škol v Německu a také ZŠ Sofie v Říčanech. Napsal rovnež řadu knih, výukových manuálů a je autorem mnoha pomůcek pro základní školy.

 

Učitelé a rodiče ze ZŠ Sofie absolvovali v rámci přípravy projektu základní školy v tréninkovém centru v Tegernsee dvoudenní seminář v květnu 2012, kde Claus představil přístup k výuce matematiky, jazyka i kosmické výchovy.